Akumulator

Akumulator

HYBRYDOWE I ELEKTRYCZNE AKUMULATORY SAMOCHODOWE

Nasze w pełni elektryczne i hybrydowe modele są wyposażone w wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe, które dzięki dużej pojemności zapewniają wysoką moc. Nasze akumulatory do pojazdów elektrycznych są trwałe i niezwykle wydajne. Opracowujemy również sposoby recyklingu niemal wszystkich elementów wykorzystywanych do ich produkcji.


8-LETNIA GWARANCJA

Nasze akumulatory dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych są objęte gwarancją na okres 8 lat lub do 160 000 km przebiegu. Jesteśmy dumni z wytrzymałości i trwałości naszych akumulatorów i gwarantujemy, że akumulator Twojego samochodu elektrycznego zachowa co najmniej 80% (a prawdopodobnie znacznie więcej) swojej pierwotnej mocy i zasięgu w okresie obowiązywania gwarancji.


JAK DZIAŁAJĄ AKUMULATORY W SAMOCHODZIE ELEKTRYCZNYM?

Akumulatory do samochodów hybrydowych i elektrycznych są podobne do baterii w smartfonie. Jednak w samochodach zamiast pojedynczej jednostki stosuje się zestaw złożony z tysięcy współpracujących ze sobą ogniw litowo-jonowych.

Jak więc działają akumulatory w samochodzie elektrycznym? Podczas ładowania energia dostarczana do akumulatorów wykorzystywana jest przez silnik elektryczny. To właśnie napędza samochód elektryczny marki Ford i zapewnia mu niezwykle płynną, wydajną i cichą jazdę.


NASZE AKUMULATORY

Akumulatory litowo-jonowe są zdecydowanie najlepszą dostępną obecnie opcją zasilania pojazdów elektrycznych, dlatego używamy ich we wszystkich naszych samochodach hybrydowych i elektrycznych. Istnieją jednak różnice co do wielkości, mocy i składu chemicznego, w zależności od specyfikacji pojazdu.


JAKĄ ŻYWOTNOŚĆ MA AKUMULATOR SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Akumulatory samochodów elektrycznych są skonstruowane tak, aby wytrzymały cały okres eksploatacji pojazdu. Jednak z czasem tracą trochę na mocy około 1-2% rocznie, co jest zauważalne tylko wtedy, gdy regularnie korzystamy z najwyższych możliwych osiągów samochodu.

Najlepszym sposobem na zoptymalizowanie żywotności baterii jest, w miarę możliwości, płynna i spokojna jazda oraz unikanie ekstremalnych temperatur.


RECYKLING AKUMULATORÓW DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Po zakończeniu eksploatacji akumulatora nawet 95% elementów użytych do jego produkcji można poddać recyklingowi i wykorzystać do produkcji nowych akumulatorów dla pojazdów elektrycznych.

Wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad rozwojem zamkniętego obiegu recyklingu akumulatorów pojazdów elektrycznych - dążymy do tego, aby produkcja była bezodpadowa i aby pojazdy elektryczne były bardziej dostępne.


DBANIE O AKUMULATOR SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi ładowania akumulatora danego samochodu. Dowiedz się, jak dbać o akumulator w elektrycznych i hybrydowych samochodach marki Ford.

 

NAPRAWA

Od czasu do czasu w akumulatorze może wystąpić niewielka usterka. Naprawimy go tak szybko, jak to możliwe. Natomiast jeśli nie będziemy w stanie tego zrobić, wymienimy go na nowy.

WYMIANA

Jeśli Twój samochód elektryczny wymaga wymiany akumulatora w ramach gwarancji, zajmiemy się tym. Zamontujemy nowy akumulator, a stary przekażemy do recyklingu.

SERWISOWANIE

Samochody elektryczne posiadają mniej ruchomych części i dzięki temu wymagają rzadszych napraw niż samochody z konwencjonalnym napędem. Oznacza to większą oszczędność pieniędzy i czasu.

Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza